wtorek, 21 stycznia 2014

strój karnawałowy

Karnawał w pełni, a dziś pierwsza zabawa karnawałowa Dobrusi - 3 rok w przedszkolu i dopiero teraz się załapała na bal (wcześniej zawsze była chora). Moja córka do oryginalnych należy i nie chciała tak jak inne dziewczynki przebrać się za księżniczki tylko za... papugę. Masz tu mamo placek ;)
Dobrze, że zdradziła swoje marzenie na 2 tyg. przed zabawą. Z przyzwyczajenia już nie powiedziała mama kup, tylko mama zrób, więc co mi pozostało?

Polowanie w sh na bijące po oczach bluzki, potem przekoapnie staroci u babci, wypad do sklepu po dziób i wszystko było gotowe.


W sobotę wysłałąm dzieci z mężem do babci, odkurzyłam maszynę i %$#@*&@$% bo nie działa... Zakasałam rękawy i szyłam ręcznie. Zeszło mi dwa dni. Uparła się jeszcze, że chce piórka, ale tu z pomocą przyszła babcia, która piórka znalazła i mocna taśma dwustronna - poszło piorunem i bez szycia ;)

Strój może nie jest wypasiony, ale grunt, że się Dobrusi spodobał i nie chciała do ściągać ;)

akcent szydełkowy też jest - papuzie oczy ;) dziób chciałam, żeby miała na czole (bardziej papugowato wygląda) ale uparła się na noszenie na nosie - cóż, jej strój, jej zabawa ;)

Całość kosztowała niecałe 10 zł (3,5zl koszulka i 6zł dziób)

4 komentarze :

  1. Cudowne! Zazdroszczę umiejętności szycia. Próbowałam i nawet udało mi się "coś uszyć", ale odłożyłam to na przyszłość, kiedy będę miała więcej czasu na naukę :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, a moja chce być księżniczką i też mam problem, bo kupne stroje to raz, że drogie, to zaczynają się dopiero o 110cm, a te w mniejszych rozmiarach przez moją kobitkę przejść nie chcą :) więc też będę musiała pokombinować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Rewelacja! strój jest genialny i pomysł niebanalny :)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki (jesli jest inaczej, zawsze wyraźnie jest to zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć oraz wzorów prac bez zgody autorki jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone
.