wtorek, 4 października 2016

wykopaliska, czyli finger knitting z szydełkowym akcentem

Robiąc porządki na blogu odkryłam post zapisany w wersjach roboczych, który nigdy nie został opublikowany. Wpis jest baaardzo stary, bo aż sprzed dwóch lat. Zapraszam więc na wykopaliska ;)


Ostatnio pobawiłam się trochę metodą finger knitting i zrobiłam taki komplet

Nie byłabym sobą, gdybym nie dodała od siebie czegoś szydełkowego, więc tym sposobem znalazły się białe szydełkowe tuby.


Fajna sprawa z tym dzierganiem bez drutów, nawet moja 6-letnia córka sobie poradziła i wyczarowała własną bransoletkę.


Problem w tym, że Dobrusia ma już 8 lat, ale zapału twórczego nadal jej nie brakuje ;)Sama do finger knittuing, czyli do dziergania na palcach, wracam często. To idealna metoda na przerobienie grubszych włóczek, które nie zawsze w splotach szydełkowcyh dobrze wyglądają, bywają zbyt zbite bądź widać w robótce zbyt duże dziury. To też fajny pomysł na przerobienie kilku kłębków cieniutkiej włóczki, do której brakło nam zapału lub pomysłu jak jak wykorzystać. Można stworzyć też niepowtarzalne miksy kolorów. Ile możliwości daje finger kniiting! Polecam każdemu zabawę, bo to idealne zajęcie na długie jesienno-zimowe wieczory i na przykład oglądanie ulubionych filmów czy seriali - po kilku "rzędach" nie trzeba nawet patrzeć i wszystko robi się odruchowo, więc spokojnie można wpatrywać się w ekran, a nie w robótkę.

Nie wykluczam, że niedługo znów się wezmę za przerabianie włóczki tę metodą, bo ciepłych zamotków na szyję nigdy za dużo. Póki co planuję prace nad czapkami, bo w kolejce czeka 5 marznących już głów. Czy mi się uda do końca tygodnia? Zajęć coraz więcej, czasu coraz mniej, a dzieci jeszcze się nie potrafią przestawić z letniego buszowania do późna na wczesne wstawanie. Sama też już nie za bardzo mam jak zarywać nocki z szydełkiem, a zanim łobuziaki usną, to ja też już tęskno patrzę w kierunku łóżka... Trzymajcie więc kciuki!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki (jesli jest inaczej, zawsze wyraźnie jest to zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć oraz wzorów prac bez zgody autorki jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone
.