wtorek, 5 sierpnia 2014

kolejny dywan i sznurkowe bransoletki

Pierwszy duży dywan (98cm średnicy w porywach do 1m ;) )

Wielki, ciężki i przez czarny sznurek twardy w pracy (aż musiałam przerwę w dziergani robić, bo ręce sobie podrapałam, pewnie wina barwnika...). Wyszedł zbity, ale pięknie trzyma swoją formę. A ja już więcej raczej tym splotem dywanu robić nie będę - nie na moje chore nadgarstki...


Nie lubię jak muszę wyrzucać materiały, ale sznurek jest na tyle wdzięcznym materiałem, że można wykorzystać nawet resztki, jakie zostają po skończonej pracy, czego przykładem są poniższe bransoletki.

 Dużo pojawia się pytań o sznurek - dostępny jest w pasmanteriach internetowych oraz na allegro. Prace powstają z grubego, 5mm sznurka odzieżowego bawełnianego z rdzeniem. Szkoda tylko, że to dość drogi materiał do dziergania na szydełku...

***************************************************
 
Tyle się ostatnio dzieje... aż się prosi, żeby dobę wydłużyć. Został miesiąc wakacji, planów robótkowych sporo, do tego remontowych i wycieczkowych także. A jakby tego było mało - przed domem mamy totalną demolkę, bo budują nam w końcu drogę, ale wiążą się z tym spore utrudnienia (szczególnie w naszym przypadku, bo moje dzieciaki z tych szalonych, a chodzimy albo w jednym wielkim kurzu, albo w błocku po kolana...) - jeszcze tylko ten miesiąc wytrzymać i będzie z górki :)

3 komentarze :

  1. Dywanik bardzo ładny, ale na kolana mnie powaliły te bransoletki. Są super, rewelacyjne. uwielbiam takie klimaty, tu sznurek, tu końcówki biżuteryjne. Świetne. Idealne i do letniej sukienki i do swetra jesiennego. Piękne. Pozdrawiam serdecznie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. WOW! Dywanik jest super! Bransoletki to dzieło sztuki. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dywanik boski, a bransoletki genialne! Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki (jesli jest inaczej, zawsze wyraźnie jest to zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć oraz wzorów prac bez zgody autorki jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone
.