wtorek, 29 marca 2016

Muminek i zwierzakowa spółka

Przed przygotowaniem do kiermaszu udało mi się wydziergać jeszcze jedno zamówienie - Muminka.Ten jest chyba jednym z największych jakie zrobiłam, mierzy ponad 30 cm i powędrował do rodzinki, która uwielbia tę bajkę.

Co jakiś czas pojawiają się pytania o schemat na Muminka (jedno z nich na przykład wczoraj).

Z przykrością muszę stwierdzić, że Muminka, jak i inne zabawki, robię bez schematu - tylko wena, włóczka, szydełko i ja ;) Nawet nie wiem czy istnieją gotowe wzory na szydełkowe Muminki... i tak sobie pomyślałam, że może to jest właśnie sygnał, że pora przy szydełkowaniu spisywać krok po kroku co robię i tworzyć dla Was opisy? Szydełkowe lisie butki cieszyły się dużym zainteresowaniem, to może i maskotki będą mieć wzięcie ;) dla mnie to też będzie ułatwienie, bo często proszona jestem o wykonanie drugiego egzemplarza, a w obecnym trybie mojego szydełkowania, to jest niemożliwe i zawsze robię dwie różne prace. Z drugiej strony to też wyjątkowa zaleta rękodzieła - mamy pewność, że drugiej, identycznej rzeczy nie będzie mieć nikt inny. Każdy inaczej przerabia oczka, inaczej naciąga nitkę, ma inne poczucie estetyki przy wykańczaniu...

Chcielibyście co jakiś czas znaleźć opisy moich szydełkowców? Dajcie znać w komentarzach :*


W jednym czasie powstała taka oto gromada i nie mogłam się powstrzymać, żeby nie zrobić zdjęcia grupowego takiej przytulastej ekipie


Miłego poświątecznego tygodnia. Dobra wiadomość jest taka, że czujemy, że dziś poniedziałek, a to już wtorek więc coraz bliżej piątku ;)

2 komentarze :

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki (jesli jest inaczej, zawsze wyraźnie jest to zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć oraz wzorów prac bez zgody autorki jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone
.