poniedziałek, 11 stycznia 2016

najprostsza kocia czapka świata

Każdą wolną chwilę ostatnio poświęcam na szukanie inspiracji jak i rozwiązań na proste szydełkowanie różnych rzeczy. Raz, że moja Dobrusia wykazuje coraz większe zainteresowanie dzierganiem, dwa, że coraz częściej bliżsi i dalsi znajomi pytają się, czy nie pokazałabym im jak coś zrobić.

No i tak wertując pinterest znalazłam pomysłową Persia Lou, która wykonuje proste, ale efektowne rzeczy nie tylko na szydełku. Mnie zachwyciła jej kocia czapka, która w gruncie rzeczy jest naprawdę prosta w wykonaniu. Chwyciłam za szydełko, pierwszą lepszą włóczkę i w jeden wieczór powstała czapka dla Dobrusi.

 Modelem był Jeremi, ale ciiii, bo Dobrusia by go zjadła, jakby wiedziała, że nosił jej ukochaną czapkę ;)

Wzór Persia Lou był dla mnie inspiracją, zrezygnowałam ze ściągacza, tylko obrobiłam brzeg, żeby czapka się mocno nie rozciągała.

Sami zobaczcie jak niepozornie wygląda na płasko:


Tak naprawdę jest to prostokąt zszyty w literę "T". Persia przeszywała jeszcze rogi, by uzyskać kocie uszy, ale jak widzicie - u mnie nic nie jest zszyte, a na głowie z kwadratowej czapki układa się piękna kocia. 

Z czapką poradzi sobie każdy, kto potrafi szydełkować w rzędach i wydaje mi się, że nawet ci co nie potrafią szydełkować, a robią na przykład na drutach, też mogą skorzystać z tego patentu. Dokładny wzór znajdziecie na blogu Persii Lou bo ja tradycyjnie zrobiłam wariację na temat ;) 
Te wariacje mi się tak spodobały, że pracuję nad nową kolekcją autorskich już czapek, robionych w nietypowy sposób.
 

4 komentarze :

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki (jesli jest inaczej, zawsze wyraźnie jest to zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć oraz wzorów prac bez zgody autorki jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone
.