poniedziałek, 29 sierpnia 2011

Szydełkowa laleczka o niezwykłym imieniu ;)

Od dawna chodziła za mną jakaś szydełkowa laleczka. Zaczęłam nawet nieśmiało robić nogę. Odłożyłam na chwilę robótkę, poszłam do kuchni po coś do picia. Podczas mojej krótkiej nieobecności Dobrusia  zainteresowana nową pracą-  spytała się taty: Co mama dla mnie robi? :) No i co mama w takim wypadku miała zrobić - nic tylko zabrać się do roboty.

W sobotę zniecierpliwiona dopytywała się, czy już zszyłam wszystko i dlaczego jeszcze nie ;) Obiecałam jej, że rano w niedzielę będzie miała już gotową lalę. Dobrusia poszła spać, a ja walczyłam dalej - o 3 nad ranem wymiękłam, ale został mi do zrobienia tylko dół sukienki, więc szybciutko z rana dokończyłam i córcia mogła już się cieszyć laleczką.


Sporo czasu zajęło mi nadanie wyrazu twarzy - bo to pierwsza tego typu moja praca, co innego zrobić pyszczek dla zwierzaka, a co innego zrobić wesołą minkę lali, ale chyba się udało. Nie widać dobrze, ale nosek to dwie poziome kreseczki, a dodatkowo jest tak uformowany, że lekko odstaje.


Prawdziwym problemem okazało się nadanie imienia lali - bo tak jak córka każdego zwierzaka nazywa Faja (nie wiem dlaczego) tak o nazwaniu lali jakimkolwiek imieniem nie było mowy. Lala ma na imię Lala i koniec ;) Miała mieć też dwa kucyki, do zdjęć zrobiłam koński ogon, ale tu były juz wielkie protesty Dobruni, bo jej wersja musi być równie szalona jak właścicielka ;)


Powoli wracają mi też siły do działania, bo ostatnio robótkowo coś tam działam, ale nie mam motywacji do skończenia i tak cały mój kącik robótkowy zawalony jest rozpoczętymi pracami. 

Wygląda na to, że przyczyna mojego rozleniwienia na razie odpuszcza, więc może będzie mnie teraz nieco więcej na blogu. Chociaż potem pewnie znów na jakiś czas zniknę, ale to dopiero na przełomie lutego i marca, bo wtedy zacznie się u nas prawdziwa rewolucja ;)

Pozdrawiam serdecznie w ostatnich dniach wakacji i dziękuję, że mimo mojej nieobecności w blogowym świecie, jeszcze tu zaglądacie!

12 komentarzy :

 1. lala świetna! imię bardzo oryginalne, Michał na przykład nie dopuszcza żadnego dla siostrzyczki, będzie "Dziewczynka" ew. "Siostrzyczka" czy też "Kwiatuszek" ;) fajnie, że senność odpuszcza i siły wracają :D oby tak dalej. MT sobie uszyj już teraz, żebyś później nie mówiła, że nie masz kiedy ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. i tak nie na temat trochę, tzn bardzo nie na temat ;p elastyka też kupiłam (używaną gabi odkupiłam), czekam na przesyłkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. śliczna Lala. Gratuluję "rewolucji":) Rozleniwiaj się póki możesz...

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna - ja coś nie mam zacięcia do maskotek choć wnuczka nie raz prosi - babciu uszyj mi coś ....
  Pozdrawiam urodzinowo - wszystkiego najlepszego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna Lala! A co do tej 3 nad ranem... znam to skądś... czego nie robi się dla dzieci! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiedziałam że prędzej czy później zrobisz lalę - wiedziałam!!! :D
  I że będzie świetna też wiedziałam:)

  A wogóle to najlepsze życzenia urodzinowe!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Super Lala :) Wszystkiego naj :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Lala ekstra sukienka przebojowa pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. No to córcia chyba zadowolona ,że ma niepowtarzalną lalę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. wyraz "twarzy" lali udał Ci się znakomicie :)

  OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki (jesli jest inaczej, zawsze wyraźnie jest to zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć oraz wzorów prac bez zgody autorki jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone
.