środa, 3 października 2012

wszysycy mają sowy - mam i ja :)

Motyw sówek bardzo mi się podoba i jest dość popularny na robótkowych blogach. Od dawna sie przymierzałam do zrobienia, tylko weny brak (a raczej chyba czasu...).

Wczoraj dowiedziałam się, że przyjeżdża moja chrześnica, więc szydełko w dłoń i zabrałam się do pracy. Miałam tylko zrobić poszczególne elementy i dziś zszywać, ale byłam taka ciekawa efektu końcowego, że siedziałam do 3 w nocy i dopieszczałam czapkę (nic to, że pobudka po 6 była, a w międzyczasie wstawałam raz do Miśka i raz do Dobrusi ;) ). Nie był to dobry pomysł, bo chowanie nitek przy lampce późna porą do najprzyjemniejszych nie należy... Ale dzięki temu czapeczka jest już gotowa :)


Jak na pierwszą sowią czapę nie poszło chyba źle, tylko "uszy" mi sie nie podobają... Następnym razem pewnie inaczej będę robić. Musiałam oczywiście dodać coś innego - padło na rzęsy ;) miał byc jeszcze kwiatek, ale po zamontowaniu rzęs sowa przybrała nieco wyraz ptaszorka Angry Birds i stwierdziłam, że kwiatek tylko popsuje końcowy efekt ;)

A tak wygląda czapka na głowie zaspanego przedszkolaka (dziś pierwszy dzień po przymusowej 1,5  tygodniowej przerwie chorobowej).


Bałam się, że jak Dobrusia zobaczy sowę, to będzie ją chciała dla siebie, ale powiedziała, że to czapka dla Julci, więc kamień z serca.

Dla niej robi się czapeczka - piesek. Dokładnie to super pies ;) Pewnie też byłaby skończona, ale wybrała sobie taką cudną włóczkę, która powoduje u mnie mega uczulenie, więc dzierganie z niej to tortury... Składu nie znam, bo kupiłam precelek bez banderolki... 
Czapeczka już jest (nawet wyprałam ja, żeby zobaczyć, czy po kapieli tez mnie będzie uczulać), teraz muszę tylko dorobić uszy i inne dodatki. Mam nadzieje, że testy uczuleniowe wypadną negatywnie, bo Dobrusia zażyczyła sobie to kompletu rękawiczki...


Pozdrawiam serdecznie i juz niedługo kolejne nowości :)

8 komentarzy :

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Wszystkie prace i zdjęcia zamieszczone w tym blogu są wyłączną własnością autorki (jesli jest inaczej, zawsze wyraźnie jest to zaznaczone).
Kopiowanie, wykorzystywanie, rozpowszechnianie, przetwarzanie w jakikolwiek inny sposób zdjęć oraz wzorów prac bez zgody autorki jest zabronione.
Wszelkie prawa zastrzeżone
.